קידוח בטון

קידוח בטון

קידוח בטון

קידוח בטון חברת ש.ר. ניסור בטון וקידוח מקצועי

קידוח בטון בכל מבנה קיים. מכונות הקידוח קיימים עם מקדחי יהלום בקטרים שונים.
ישנם כמה אפשרויות לקידוח בבטון, למשל ידני עד קוטר של 4 צול אשר מיועד לביצוע במקומות קטנים ובקירות בלוקים הבנויים מבטון או בקירות מצופי אבן דקורטיבים מבלי לפגוע בעיצוב והאסתטיקה של האיזור. בדומה לעבודת ניסור בטון שאנו מבצעים, הדיוק והמקצועיות באים לידי ביטויי בסיום. בכלים החדישים שברשותנו אפשר לקדוח ולנסר כל יציקה מבטון  בגדלים שונים.

קדיחה במכונת קידוח בטון

קידוח בבטון

ש.ר. קידוח בבטון בכל קוטר קיים

השיטה השניה הינה הנפוצה יותר והמוכרת בקרב אנשי המקצוע בענף המורכב הזה. היא מבוצעת במכונת קידוח מיוחדת הניצבת ונשענת על רגל, הרגל של המכונה מקובעת לקיר או לרצפת הבטון על ידי דיבל הנינעץ במשטח או בקיר.
ניתן לחבר את רגל המקדחה גם לקיר בלוקים אולם אופן החיבור הוא שונה בתכליתו. מאחר ולא ניתן לקבע את רגל המקדחה עם הדיבל הייעודי, קיים פתרון טכני יעיל של העברת מוט הברגה עד לפני השטח החיצוניים של הקיר מצידו האחר, כאשר הוא מאובטח עם פלטקה ( משמע פלטת ברזל חזקה) ורחבה מספיק לייצירת שטח מגע ואחיזה הדוק ויציב דיו. מכונה זו שונה מאוד מסוגי מקדחים סטנדרטיים שאתם מכירים.

 

 

 

תהליך הקידוח בבטון

לאחר שבעלי המבנה וידא ובדק כי אין מניעה להתחיל לקדוח במיקום שבחר. כגון מכשולים של צנרת חשמל, מים או קווי תקשורת וכדומה… ראשית מבצעים מדידות ואיתור האיזור המיועד.
סימון מיקום הרגל התומכת את המקדחה וקיבוע על ידי דיבל פלדה ובורג מאסיבי.
קיבוע הרגל וחיזוקה עם אום סגירה והידוק, הרכבת המנוע על הרגל המחוברת לרצפה.
חיבור כוס המקדח בעל הקוטר הנידרש לקידוח, ומירכוז הכוס בהתאם לסימן של מרכז הקדח המיועד.
מקדחה זו אמורה לפעול ולקדוח רק לאחר שחיברנו מקור מים. המים זה לצורך צינון איזור הקידוח ובעיקר של המקדח הרחב. לידיעתכם היות שבעת הפעולה קיים חיכוך רב נוצר חום מאוד גבוה. החום בעיקר בין הסיגמנט לבטון ומוטות הברזל הייצוקים בתוך הבטון שבו מבצעים את צוהר המעבר. הקידוחים לרוב עבור העברת צנרת מים, תעלת איוורור או לארובה של קמין ותנורי חימום. בעת חדירת המקדח כאמור החיתוך הינו חד ומדוייק. אם ישנם ברזלים הממוקמים בתוך הרצפה שנוצקו עם הבטון – אז המקדח חודר אותם. נכון לאמר שבבי היהלומים שבראש המקדח חותכים אותם.

קידוח בטון מקצועי
קידוח ברצפת בטון עם מקדחה יעודית שיש בה שבבי יהלום תעשייתי לפתיחת מעבר. הפעולה באופן יעיל הרבה יותר מאשר – ביצוע חציבה אלימה עם פטישון חזק ורוטט במהירות. פטיש חציבה מפורר בטון מזויין ומערער את חוזקה של הרצפה ומפרק אותה לעיתים גם מעבר לנידרש ולגודל החציבה הרצוייה. גם העלות של קידוח מול החציבה טובה יותר בהרבה ואפילו זולה יחסית.

חייג 0508822648