קידוח בטון

קידוח בטון

קידוח בטון

קידוח בטון חברת ש.ר. ניסור בטון וקידוח מקצועי

קידוח בכל סוגי בטון קיימים עם מקדחי יהלום בקטרים שונים
קיימים כמה אפשרויות לקידוח בבטון , למשל ידני עד קוטר של 4 צול אשר מיועד לביצוע במקומות קטנים ובקירות בלוקים הבנויים מבטון או בקירות מצופי אבן דקורטיבים מבלי לפגוע בעיצוב והאסתטיקה של האיזור. בדומה לעבודת ניסור בטון שאנו מבצעים, הדיוק והמקצועיות באים לידי ביטויי בסיום. בכלים החדישים שברשותנו אפשר לקדוח ולנסר כל יציקה מבטון  בגדלים שונים.

קדיחה במכונת קידוח בטון

קידוח בבטון

ש.ר. קידוח בבטון בכל קוטר קיים

השיטה השניה הינה הנפוצה יותר והמוכרת בקרב אנשי המקצוע בענף המורכב הזה. היא מבוצעת במכונת קידוח מיוחדת הניצבת ונשענת על רגל, הרגל של המכונה מקובעת לקיר או לרצפת הבטון על ידי דיבל הנינעץ במשטח או בקיר.
ניתן לחבר את רגל המקדחה גם לקיר בלוקים אולם אופן החיבור הוא שונה בתכליתו. מאחר ולא ניתן לקבע את רגל המקדחה עם הדיבל הייעודי, קיים פתרון טכני יעיל של העברת מוט הברגה עד לפני השטח החיצוניים של הקיר מצידו האחר, כאשר הוא מאובטח עם פלטקה ( משמע פלטת ברזל חזקה) ורחבה מספיק לייצירת שטח מגע ואחיזה הדוק ויציב דיו. מכונה זו שונה מאוד מסוגי מקדחים סטנדרטיים שאתם מכירים.

 

 

 

תהליך הקידוח בבטון

לאחר שבעלי המבנה וידא ובדק כי אין מניעה להתחיל לקדוח במיקום שבחר ( כגון מכשולים של צנרת חשמל, מים או קווי תקשורת וכדומה..) ראשית מבצעים מדידות ואיתור האיזור המיועד.
סימון מיקום הרגל התומכת את המקדחה וקיבוע על ידי דיבל פלדה ובורג מאסיבי.
קיבוע הרגל וחיזוקה עם אום סגירה והידוק, הרכבת המנוע על הרגל המחוברת לרצפה.
חיבור כוס המקדח בעל הקוטר הנידרש לקידוח, ומירכוז הכוס בהתאם לסימן של מרכז הקדח המיועד.
מקדחה זו אמורה לפעול ולקדוח רק לאחר שחיברנו מקור מים לצורך צינון איזור הקידוח ובעיקר של המקדח הרחב, היות שבעת הפעולה קיים חיכוך רב ונוצר חום מאוד גבוה בין הסיגמנט לבטון ומוטות הברזל הייצוקים בתוך הבטון שבו מבצעים את צוהר המעבר ולרוב עבור העברת צנרת מים, תעלת איוורור או לארובה של קמין ותנורי חימום. בעת הקידוח כאמור החיתוך הינו חד ומדוייק ואם ישנם ברזלים הממוקמים בתוך הרצפה שנוצקו עם הבטון המקדח ונכון לאמר שבבי היהלומים שבראש המקדח חותכים אותם.

קידוח בטון מקצועי
קידוח ברצפת בטון עם מקדחה יעודית שיש בה שבבי יהלום תעשייתי לפתיחת מעבר באופן יעיל הרבה יותר מאשר – ביצוע חציבה אלימה עם פטישון חזק ורוטט במהירות המפורר בטון מזויין ומערער את חוזקה של הרצפה ומפרק אותה לעיתים גם מעבר לנידרש ולגודל החציבה הרצוייה. גם העלות של קידוח מול החציבה טובה יותר בהרבה ואפילו זולה יחסית.

חייג 0508822648