קידוח בטון

ניסור בטון - קידוח בטון מקצועי.

קידוח בטון

קידוח בטון

קידוח בטון חברת ש.ר. ניסור בטון וקידוח מקצועי

שירות קידוח בטון בכל מבנה קיים. מכונות הקדיחה קיימים עם מקדחי יהלום בקטרים שונים.
ישנם כמה אפשרויות לקידוח בבטון, למשל ידני עד קוטר של 4 צול אשר מיועד לביצוע במקומות קטנים. בקצה המקדח יש שבבי יהלום שחורצים וחודרים את הבטון. בטון הינו חומר בניה מאוד חזק וקשה, במיוחד עם הפלדה שבתוכו. תכונות עמידות ותמיכה יוצרת לו עדיפות לבניה. בונים איתו קירות, תקרות, שלד מבנה, ממד וכדומה. אפשר לקדוח בקירות בלוקים הבנויים מבטון או בקירות מצופי אבן.   דיוק והקפדה על מקצועיות בעבודה מבלי לפגוע בעיצוב והאסתטיקה של האיזור. אנו קודחים בבטון עד רוחב גדול של 20 צול, שזה מעל חצי מטר. בדומה לעבודת ניסור בטון וחיתוך בטון שאנו מבצעים, התוצאות באות לידי ביטויי בסיום. בכלים החדישים שברשותנו אפשר לקדוח ולנסר כל יציקה מבטון  בגדלים שונים.

קדיחה במכונת קידוח בטון

קידוח בבטון

ש.ר. קידוח בבטון בכל קוטר קיים

השיטה השניה הינה הנפוצה יותר והמוכרת בקרב אנשי המקצוע בענף המורכב הזה. היא מבוצעת במכונת קידוח מיוחדת הניצבת ונשענת על רגל, הרגל של המכונה מקובעת לקיר או לרצפת הבטון על ידי דיבל הנינעץ במשטח או בקיר.
ניתן לחבר את רגל המקדחה גם לקיר בלוקים אולם אופן החיבור הוא שונה בתכליתו. מאחר ולא ניתן לקבע את רגל המקדחה עם הדיבל הייעודי, קיים פתרון טכני יעיל של העברת מוט הברגה עד לפני השטח החיצוניים של הקיר מצידו האחר, כאשר הוא מאובטח עם פלטקה ( משמע פלטת ברזל חזקה) ורחבה מספיק לייצירת שטח מגע ואחיזה הדוק ויציב דיו. מכונה זו שונה מאוד מסוגי מקדחים סטנדרטיים שאתם מכירים.

 

תהליך הקידוח בבטון

לאחר שבעלי המבנה מוודא ובדק כי אין מניעה להתחיל לקדוח במיקום שבחר. כגון מכשולים של צנרת חשמל, מים או קווי תקשורת וכדומה… ראשית מבצעים מדידות ואיתור האיזור המיועד.
סימון מיקום הרגל התומכת את המקדחה וקיבוע על ידי דיבל פלדה ובורג מאסיבי.
קיבוע הרגל וחיזוקה עם אום סגירה והידוק, הרכבת המנוע על הרגל המחוברת לרצפה.
חיבור כוס המקדח בעל הקוטר הנידרש לקידוח, ומירכוז הכוס בהתאם לסימן של מרכז הקדח המיועד.
מקדחה זו אמורה לפעול ולקדוח רק לאחר שחיברנו מקור מים. המים זה לצורך צינון איזור העבודה ובעיקר של המקדח הרחב. לידיעתכם היות שבעת הפעולה קיים חיכוך רב נוצר חום מאוד גבוה. החום בעיקר בין הסיגמנט לבטון ומוטות הברזל הייצוקים בתוך הבטון שבו מבצעים את צוהר המעבר. הקידוחים לרוב עבור העברת צנרת מים, תעלת איוורור או לארובה של קמין ותנורי חימום. בעת חדירת המקדח כאמור החיתוך הינו חד ומדוייק. אם ישנם ברזלים הממוקמים בתוך הרצפה שנוצקו עם הבטון – אז המקדח חודר אותם. נכון לאמר שבבי היהלומים שבראש המקדח חותכים אותם.

מקצוענים בקידוח בטון
קידוח ברצפת בטון עם מקדחה יעודית שיש בה שבבי יהלום תעשייתי לפתיחת מעבר. הפעולה באופן יעיל הרבה יותר מאשר – ביצוע חציבה אלימה עם פטישון חזק ורוטט במהירות. פטיש חציבה מפורר בטון מזויין ומערער את חוזקה של הרצפה ומפרק אותה לעיתים גם מעבר לנידרש ולגודל החציבה הרצוייה. גם העלות של קידוח מול החציבה טובה יותר בהרבה ואפילו זולה יחסית.

קדיחה בבטון לכניסת אוויר

קידוח בטון לאוורור. קידוח בבטון כניסת אוויר.

קדיחה בבטון לאוורור. קדח בבטון לכניסת אוויר. Concrete drilling for ventilation

לפעמים מטעמי חיסכון ונוחות, קבלני יציקות בטון מדלגים על פתחי אוורור. יותר זול להתקין טפסות שלמה של עץ לקיר מסויים. הוספת קרשים, קידוח בתבנית, וכדומה מבזבז זמן יקר. גם לעיתים ישנו קושי כי עלולים להיווצר מקומות שתערובת הבטון לא תגיע אליהם. הבטון הסמיך לא יחדור כיסי אוויר בגלל התאמת הטפסות לחור אחד. משום כך הם בונים את הקיר ממתינים לייבוש מלא. רק לאחר ההתקשות הסופית מזמינים אותנו לקדוח בבטון פתח להכנסת אוויר. הקדח שאנו יוצרים ממוקם תמיד בחלק העליון של הקיר, עם שימוש באביזרי ניקוז נוזלים. כמו שאתם רואים בצילום הוידאו. איסוף המים מקצה המקדח ישירות לדלי. המקדח מתחכך על ידי סיבוב בבטון, ומזה נוצר חום גבוה. כל המים שנועדו לצינון גם מונעים פיזור אבק.

קידוח בטון למזגן

קידוח בטון למזגן

תמונת תהליך קדיחת בטון עבור תשתית למזגן קדח 4 צול. Drilling concrete for the air conditioner

רוב ההזמנות לקדיחה של חור בקיר בטון חיצוני של ממד – עבור תשתית מזגן. מרחב מוגן דירתי אמור להיות ללא פתחים מלבד חלון  ודלת בטיחות. הם אמורים לעמוד בתקן של הדף וכדומה. מלבד זאת החדר אמור להיות אטום, וברור שקבלן לא ביצע הכנה למזגן. הכוונה שלא השאיר פתח או חור בקיר להתקנת מערכת מיזוג. מזגן מפוצל מחולק ל 2 יחידות עיקריות. פנימית וחיצונית המחוברות ביניהם בכבל חשמל וצינור נחושת מבודד. החשמל להפעלת המדחס החיצוני. והצינורות מכניסים אוויר קר או חם. כבעלי בתים הרוצים להשמיש את הממד שלהם לחדר – צריך גם מזגן עילי. קידוח בטון ללא לכלוך זה הפתרון שלנו. אנו קודחים לרוב בקוטר של 4 צול. השימוש הוא במקדח יהלום חלול שמאוד נפוץ בתעשיה.

 

מחיר קידוח בטון

בדרך כלל מחירי עבודה ושירות נמדדים לפי כמות במרכאות. לגבי קידוח בבטון העלויות הן בהתאם לקוטר הקדח הדרוש. יותר מכך לעובי קיר הבטון יש השפעה נוספת לחישוב. חור למזגן בקיר בטון יעלה בערך כ 270 שח. זה לגבי מידה של 4 צול קיר עובי 20 סמ בערך. אם אין שום עלויות נוספות מסביב. זהו ממד כספי התחלתי שמשתנה לפי מצב העבודה. גם לכמות הקדחים ישנה השפעה על התשלום. ההבדל כאן הוא בכמה חורים צריך לקדוח בבטון. במרתף בנייני מגורים הדרישה היא לשורת פתחי איוורור לאורך הקירות. לעיתים במרווחים של 2 מטר מאחד למשנהו. כניראה שזה בגלל כמות האנשים בבניין שצריכים להידחס בו. בעת צרה רובם המכריע יורד להסתתר במרתף התת קרקעי.

מחירון קידוחי בטון וסטיה

זה יהיה חוסר אחריות לרשום עליות של קידוחים – כי יש שוני רב. הסטיה יכולה להגיע גם עד כדי 80% מהמחירון. כי בכל פרוייקט יש הבדלים : כמות לביצוע, קוטר הקדחים, עומק הנדרש, ותנאי שטח שונים. היזדקקות לכלי הידראולי לעבודה כמו מנוף. שימוש בפיגומים או במת הרמה, הימצאות מקור חשמל תל פאזי, יכולת פינוי עם מיני באגר. ישנם הרבה קריטריונים שישפיעו על השיערוך. רק בהגעה של נציג למקום – תקבלו אומדן מדוייק. צריך לבחון לא מעט את דרישת הלקוח, לבצע מדידות ולבדוק אפשרויות ביצוע מקצועיות. גם למימד זמן העבודה יש לתת את הדעת.

 

פרוייקטים שביצענו לאחרונה

קידוח בטון בממד לאוויר
קידוח בטון בממד

קידוח בקיר ממד קידוח בטון בממד לצרכי איוורור, או הזנת צנרת כניסת אוויר צח מהחוץ אל פנים הממד.  לרוב הקידוח...

ניסור וקידוח בטון
ניסור וקידוח בטון מזויין בפלדה

ניסור וקידוח בטון ממלאים תפקיד מכריע בפרויקטי בנייה שונים. טכניקות אלו משמשות לחיתוך ולעצב מבני בטון בדיוק ויעילות. בטון מזוין,...

קידוח בטון לצינור
קידוח בטון לצינור

קידוח בטון ביהלום קידוח בטון לצינורות  16 צול מים או ביוב. שימוש במקדח יהלום רחב לקידוח 14 או 18 צול...

קידוח בטון בגובה
קידוח בטון בגובה

קידוח בטון בגובה קידוח בטון בגובה  לצורך קידוח בטון בגובה חייבים לעגן את המקדחה במדוייק עם שימוש במנוף הרמה. מקדחה...

ניסור בטון בין קידוח
ניסור בטון בין קידוחים

קידוח בטון למניעת חריצה כאשר להב המסור העגול מגיע לקצה הקטע, הוא פולש מעט למעבר לסוף. לכן מבצעים ניסור בטון...

קידוח בטון בגובה
קידוח בטון בקטרים גדולים

קידוח בטון בקטרים רחבים שרות מקצועי של קידוח בטון בקוטר גדול למטרות שונות. קדיחה במקדח 2 עד 20 צול במחיר...

חייג 0508822648