ניסור בטון של גשר בטון

ניסור בטון - קידוח בטון מקצועי.

ניסור בטון של גשר בטון

ניסור גשר בטון

ניסור גשר בטון

ביצוע מדוייק בהסרת חלק בטון כולל ניסור גשר בטון עם מסור יהלום. הדיסק  אשר חותך כלפי מעלה כדי לאפשר מעבר של רכבים במקביל לגשר הגבוה. התהליך יחסית שקט, פחות מלכלך והוא הבחירה על פני שבירה או חציבת בטון. גם אפשרויות ה]ינוי בסיום קצרה ונוחה יותר מאשר איסוף חלקים שהתפזרו בריסוק. מנוף נושא את הקוביות אל משאית האשפה בכמה הנפות, ומשאיר את הסביבה נקייה יותר. וואצאפ ניסור בטון

מדוע צריך לנסר גשר בטון ?

עבודה כזו נובעת מהצורך להסיר רק חלק מהקונסטרוקציה. בין אם זה עבור יכולת תעבורה נוחה יותר או פירוק חלק בולט שאינו באותו קו אופקי. כאשר מתכננים מבנה כזה שיוצקים מבטון, לוקחים בחשבון תנאי שטח ונתונים מתאימים לאותו מועד. קורה שהחלק החיצוני של המעקה נסדק, עקב התקנת מעקה לא טובה. לפעמים ישנה בליטה כלפי נתיב אחר שמהווה סכנה. או הסרה של חלק לצורך אפשרות תוספת נתיב תחבורה על הגשר הקיים. כמובן שזה יהיה עם עמודי תמיכה וקורות בטון מתאימות. עם השנים מתפתח לעיתים צורך בשינויי וביצוע. ישנן 2 אפשרויות עיקריות:

  1. הראשונה הריסה והקמה. כלומר לפרק את כל עמודי הבטון, התמיכות, קורות הבטון, ובסיס הכביש של הגשר שגם הוא מבטון. ואחרי הפינוי של כל הפסולת, להקים חדש.
  2. השניה עדיפה יותר, כי פשוט מנסירים את החלק הסורר או המיותר ומפנים אותו להמשך שימוש.

איך מבצעים ניסור גשרי בטון ?

זה לא פשוט ולא כל קבלן הריסה יודע כיצד להתמודד עם זה. במיוחד אם הוא לא עוסק בתחום  ניסור בטון  בעל ניסיון רב. צריך ידע מקצועי כדי למקם את המסור בצורה נכונה ובטוחה. גם הפעלת ציוד עבודה שכזה מצריך ניסיון והבנה טכנית. רקע הנדסי יכול להועיל במיוחד לנוכח ההתעסקות עם מסות של חומרי בניה וקונסטרוקציות מורכבות. הבטיחות מתחילת הפעולה ועד לביצוע ניסור גשרי בטון מאוד חשובה. מקפידים תמיד על דיוק, אמצעי בטיחות ואחיזה, מיגון צוות העובדים והרחקת אנשים מהמקום. ברוב המקרים משתמשים גם במקור חשמל בעל הספק גבוה. מדובר על גנרטור היכול לתת מענה של הספק תלת פאזי לעבודה הנדסית כבדה.

עם מה חותכים את הגשר ?

בדרך כלל משתמשים בכבל יהלום לחלקי בטון רחבים וגדולים, או במסור דיסק יהלום למקטעים קטנים. קורה שמעדיפים את הדיסק העגול עקב אילוץ טכני כמו מקום צר או גישה לא בטיחותית למכונת הכבל. כאשר מחליטים להפעיל את הכבל עם היהלום אז החיכוך שלו עם הבטון חותך אותו במדוייק עד לסיום. זה מצריך מדידה והתקנה לפי תכנית מפורטת. התנועה המהירה של חוליות הכבל יוצרת חום ולכן מחוייבים לקרר ולצנן אותו. קורה גם שמפעילים ציוד קידוח בבטון כדי לאפשר מעבר של הכבל בכיוון מסויים לצורך החיתוך.

ממה עשויי הגשר ?

גשרי בטון בארץ נבנים ממקטעי בטון אשר הוכנו מראש ביציקה מיוחדת במפעל. הכל נוצק מעירבוב של מלט חול חצץ ומים וכמובן שהתקינו בהם פלדה. הם מובאים על גבי משאיות ממש גדולות למיקום, ןמותקנים בשיטת הדחיפה והדחיקה. משלבים אותם יחד בצורה מיוחדת ויציבה על גבי עמודי בטון שהותקנו במקום לפי מידות מדוייקות. ההתאמה בהתאם לתכנית היא הסוד להצלחה של בניית הגשר. ילדים שיצפו בתהליך בהרצה יגידו שזה כמו הרכבה בלגו של חלקי בטון.

חייג 0508822648