ניסור תקרת בטון ספנקריט

ניסור בטון - קידוח בטון מקצועי.

ניסור תקרת בטון ספנקריט

ניסור תקרת לוחות בטון ספנקריט.

זו תקרה שבנויה מלוחות בטון דחוס שיוצקים במפעל במקום ברזל מכניסים בחלק התחתון כבלי פלדה לאורך הלוח ולכן נוצר לוח חזק מיציקת בטון רגילה. את הלוחות מניחים על קורות בטון מניחים רשת ברזל ויוצקים טופינג בטון לחיזוק ולקבלת תקרה אחידה. ניסור תקרת ספנקריט עם מסור בטון בכמה דרכים מעט שונות בהתאם לתקרה ונתוניה.

ניסור תקרה

יש כמה שיטות של ניסור תקרת בטון אשר אנו מבצעים בשכיחות גבוהה בכל מבנה בעל גג. אחת השיטות הפשוטות ביותר היא לנסר בשני צדי הלוח צמוד לקורות לנסר את הטופינג לאורך הלוחות ובכך לנתק בין הלוחות להכין 4 קידוחים להנפה ועם מנוף מתאים להניף את הלוחות .שיטה זו אפשרית רק אם יש גישה למנוף מתאים ולא תמיד אפשרית.שיטה נוספת היא לנסר את התקרה לחלקים ולהוריד עם כננת שתותקן מעל באופן מבוקר לרצפה.בשיטה זו אתה חייב לבצע תמיכות של התקרה עם רגלי מוסקו או מגדלי אקרו (אפרט במאמר אחר)מהסיבה שברגע שניתקת חלק מהלוח השאר יקרוס.יש הבדל בין
ניסור וחיתוך בטון על ידי פתיחת פתח בתקרת בטון כזו שלא כמו להסיר את כל התקרה יש צורך לתמוך את שארית הלוח הנשאר באופן קבוע כדי לחזק את התקרה.
בנוסף צריך לבצע קידוחים מול כל פס ניסור לרוחב הלוח כדי לגרום לניתוק מבלי לחרוג ללוח ליד לפגוע בכבל הפלדה ובכך להחליש את הלוח.זה היה בקצרה על ניסור תקרת ספנקריט.
עלי לציין שיש לוחות ספנקריט בעוביים שונים ובאורכים שונים ולכן יכול להיות שינויים בשיטה .
אני מקווה שעזרתי לכם להבין איך לנסר תקרת מסוג זה ואם יש לכם שאלות תפנו אלי.
שי רודרמן-ש.ר ניסור וקידוח בע”מ.

פורסם ב: מנהל ניסור בטון

 

One Response

  1. ניסור תקרת בטון ספנקריט – אכן מסכים עם דבריך. גם השיטות שהצעת הן מקצועיות. כמהנדס תשתיות אני מכיר את המורכבות.

Comments are closed.

חייג 0508822648