ניסור תקרת בטון

ניסור בטון - קידוח בטון מקצועי.

ניסור תקרת בטון

ניסור תקרת בטון

ניסור תקרת בטון

ניסור תקרת בטון מבוצע עם מסור יהלום לניסור וחיתוך בטון שכזה. רוב התקרות בישראל נוצקו מבטון מזויין בברזל לחיזוק וגמישות. אפשר לפרק ולהסיר אותה על ידי ניסור בטון בהתאם לתקרה עצמה ותנאי הסביבה. תקרת בטון חזקה הינה לפחות בעובי 25-25 סמ ומעלה בבתים עם חדרים ממוצעים. באולמות רחבים וקניונים עובי התקרה מגיע גם ל 60 סמ של בטון מחוזק. ניסור תקרה עם מסור יהלום עגול משונן ועם יהלומים קשיחים. קיימות תקרות רחבות עבות שבהן מנסרים וחותכים את הבטון עם מכונת כבל יהלומים. ישנו תקן לתקרת בטון בהתאם לחישוב עומסים דינאמיים הפועלים במבנים, אשר מתחשבים בתנועת בני אדם, עומסים של ציוד, עומסי רוח ותחבורה בסביבה.לכן ניסור תקרה איננו עניין פעוט אשר ניתן לגשת אליו סתם כך ללא הכנה מראש.
היות שפעולת חיתוך בטון או יותר מדוייק לאמר ניסור הבטון דורש ידע ומיומנות וציוד ניסור המתאים לביצוע עבודה זו. הקפדה על הפרטים והכנה נכונה לניסור חשובים כדי למנוע נזק לעובדים לסובבים וכמו כן למבנה.
חשוב לציין שיש סוגי תקרות שונים ובעוביים שונים וצריך להתייחס לכל תקרה לגופה.

הכנות לניסור התקרה

1. ראשית צריך לתמוך את התקרה ברגליי בניין אקרו או חלופה תוך התחשבות בגודל הגושים שמתכוונים לחתוך בכדי למנוע קריסה של התקרה.
2. כעת מחשבים את משקל התקרה כדי לדעת את גודל הגושים שמנסרים בכדי להביא מנוף מתאים להנפתה.
3. תיכנון מדוייק מהיכן מתחילים את ניסור הבטון והיכן מסיימים כדי למנוע קריסה.
4.מהנל הביצוע בשטח מחליט לאחר המדידות להשתמש בגודל להב מתאים שיחצה את כל התקרה ולא ישאיר מקומות לא מנוסרים העלולים להביא למצב שבזמן ההנפה לא יימשכו החלקים המחוברים הנשארים בתקרה.

ביצוע הניסור

הניסור יתבצע במסור יהלום עם מנוע הנע על מסילות ויופעל ע”י שלט רחוק כשתמיד המנסר יעמוד במרחק כמה מטרים מהשטח המנוסר.
המסור יותקן מחוץ לשטח המנוסר בקו ניסור שמנתק גוש בטון.
המנהל ייסמן את מקומות הניסור הרצויים באופן מובלט וברור לצוות וינחה מאיזו נקודה ראשונה יש להתחיל.
בהמשך גם תתקבל הנחיה לבצע קידוחים במקדחת יהלום בכדי שתיהיה אפשרות לחבוק את הגושים המנוסרים להנפה לפני הניסור.
לפני ובמשך הנפת התקרה ע”י מנוף חשוב מאוד לפנות את הסובבים לטווח ביטחון.
חשיבות ייתרה לבדוק שהחלק המונף מעוגן וקשור בצורה נכונה וטובה. לאחר סיום הנפת התקרה עליך לבדוק ששאר חלקי המבנה לא נסדקו והמבנה יציב והעבודה בוצעה בזהירות ומיומנות.

ניסור תקרה להרחבה

הניסור של התקרה או אפשר לאמר ניסור גג בטון בעצם, תלוי איך מסתכלים. הביצוע נדרש בדרך כלל במבנה המכיל יותר מקומה אחת ונועד מתוך כוונה להגדיל את חלל הקומה , כלומר להגביה אותה וליצור חלל אחיד עם הקומה שמעליה. הייעוד של המבנה לשמש כמחסן לאחסון מדפים גבוהים אם המדובר על חברות גדולות. לעיתים אנו מבצעים זאת גם בבתים פרטיים ומנסרים רק חלק מהתקרות הקיימות באופן אחיד וזהה כדי שאפשר יהיה להתקין מעלית פנימית בתוך הוילה. רמת הדיוק והמקצועית של חברת ש.ר. מבטיחה לך כלקוח יישום מוצלח של השינויי המיבני המתוכנן תוך הקפדה על כללי בטיחות ומאמץ לשמירה עד כמה שניתן על הניקיון. גם אם נוצרת בעיה של חוסר אפשרות לפינוי החלקים המנוסרים עם מנוף חיצוני, אנו נותנים פיתרון של מינוף ופינוי על ידי עגלות הנפה ניידות לשינוע הפסולת מתוך הבית כלפי חוץ.

חייג 0508822648