ניסור בין קידוחי בטון

ניסור בין קידוחי בטון

ניסור בטון בין קידוח
ניסור בטון בין קידוח

ניסור בטון בין קידוחים נועד למנוע גלישה וחריצים בבטון.

בתחילה קודחים בבטון, בקצה הגבול של המקטע שבו צריך לבצע ניסור בטון מדוייק ולא פולש מהסימון של מנהל אתר הבניה והשיפוץ. החיתוך מקדח אחד אל הקדח השני מבטיח שלא יישארו בקצוות הרצפה הנותרת חריצים וסימני ניסור וחיתוך. ישנם חברות הפקפידות על הביצוע של מניעת פלישה חיצונית מהאיזור בכל אתר בניה קיים או איזור או מבנה אשר בו מבוצע השיפוץ.

המציאות הטכנים שלנו יוצרת מצב שבו כאשר אנו מנסרים וחותכים חלקי בטון שטוחים – נוצרים קווי ניסור או חריטה כמו שהתבטא לקוח. לרוב ניתן לראות את קווי הניסור הללו אשר נותר בהם האלמנט של המבנה. יש האומרים כי הפלישה המאולצת הזו של המסור אל החלק שנותר עלולה להחליש את שאר המבנה. זה יכול להיות נכון במקרה שקווים אלו הם משמעותיים ובנוסף אם הם נותרי על יסודות וקורת אשר מחזיקות את כל הבניין. ישנה הערה שצריכה להאמר – אם לא מבצעים את הקדחים בקצה כל מקטע שצריך לנסר – ישארו אותם “שובלים” של הניסור בצורת קווים חרוטים.

אבל אם מלכתחילה נתבקשנו להמנע מכך – האפשרות הנפוצה היא לבצע קידוח בטון בקצה של מקטע. קידוחי בטון אלו חייבים להיות מדוייקים מבחינת המיקום שנקדחו. ממש על הנקודת קיצון של החיתוך המיועד. ורק לןאחר מכך מתחילים בפעולת ניסור הבטון מקדח אחד עד לשני וללא פלישה אל שאר המשטח של הבטון.

מבחינת הלקוח חשוב להבין כי עלות הביצוע של הפרוייקט תהיה מעט גבוהה יותר מאשר ניסור רגיל עם שאריות של חריטה. שהרי מחיר ניסור בטון הוא בהתאם לנפח שמנסרים וכאן במקרה זה ישנה עלות מחיר נוספת של הקידוחים בקצוות.

 

 

חייג 0508822648