ניסור בטון להרחבת פתח

ניסור בטון - קידוח בטון מקצועי.

ניסור בטון להרחבת פתח

ניסור בטון בקיר להרחבת הפתח

ניסור קיר בטון להגדלת פתח

בתי קרקע רבים משנים את העיצוב ומעוניינים להכניס יותר אור ונוף פנימה אל הבית. אפשר לעשות זאת על ידי הגדלת הפתח הפונה לגינה או לבריכה, אם יש. אם הקיר נבנה מבלוקים סטנדרטיים או איטונג – הפעולה לא קשה וקלה יחסית. במהלך עבודת שיפוץ אפשר לפרק בלוקים בשבירה או חציבה. אחד המכשולים העיקריים זה כאשר מדובר על קיר בטון ולרוב הוא מזויין בפלדה. כלומר בזמן היציקה הטמינו בתבנית מוטות ורשתות פלדה לחיזוק וגמישות. כדי להסיר חלק מקיר להגדלת הפתח צריך לנסר בטון בצורה מדוייקת ומקצועית. קו הניסור הוא תמיד ישר ורוחבו בקושי סמ אחד. בעת הניסור נוצר חום רב עקב החיכוך. נוהגים לצנן את המסור והבטון עם מים זורמים מצינור מחובר קבוע.

 

אישור ניסור ופירוק הבטון

חשוב לבדוק שחלק הבטון שמיועד לפירוק, אינו חגורה או קורת תמיכה במבנה, כדי למנוע סכנת קריסה. מפקח בניה או מהנדס מדופלם ומנוסה יכול לתת את חוות הדעת שלו בנושא. הוא בודק את תכנית הבניה ואת השירטוטים ומאשר לפרק את החלק. אל תסמכו על שיפוצניק או מתקין רצפות גם אם הוא יישבע שלא יקרה כלום. אפילו אם ילחץ עליכם וממש ייתעקש לשכנע אותכם. ללא אישור מהנדס או מפקח מומחה אל תתחילו ואל תסכימו לפירוק הבטון. עובד מיומן בתחום ניסור וקידוח בטון יתקין את המסור לפי התכנית. אם זה מסור להב – דיסק עגול מתחילים בעיגון המסילה של המנוע. הוא יכול לנוע קדימה אחורה למעלה ולמטה בהתאם להפעלה של השלט רחוק. העובד השני מתקין את המנוע על גבי המסילה יחד עם הדיסק המשובץ ביהלומים. לכן קוראים לזה ניסור ביהלום, כי על קצוות המסור ישנם יהלומים קטנטנים שנועדו לחתוך את הבטון.

מי מפנה את הפסולת ?

רבים מכם לא יודעים ונוטים לדלג על הסכם מי אחראי לפינוי. לקוחות תמימים יניחו כי המחיר שקיבלו עבור העבודה כוללת גם פינוי. – לא תמיד. לכן בעת קבלת הצעת מחיר לניסור, וכדאי שתהיה כתובה – רשמו מי מפנה. יש לכך משמעות לא קטנה, כי זל מדובר פה בניקויי שאריות צבע ופינויי דלי של הטיח. הבטון זה חומר בניה חזק וגם כבד משקל. לפעמים גם צריך לפרק את החתיכות שנוסרו לקטנו יותר. כך אפשר להוציא אותם החוצה מהמבנה או אתר העבודה. אם סיכמתם שזה באחריות החברה שהזמנתם – כדאי שיהיה רשום על גבי נייר הזמנת העבודה. גם שזה נכלל בעלות של כל הפרוייקט. מאותו שלב האחריות של הפינוי וההטמנה – על נותן השרות. ואם ישליך את הפסולת בציבור או בשדה צדדי – הוא יחטוף קנס לא קטן.

חייג 0508822648