ניסור בטון ביהלום

ניסור בטון ביהלום

זו פעילות של חיתוך אלמנטים מבטון ייצוק על ידי שימוש במסור שמשובץ ביהלומים תעשייתיים,  העמידים לחיכוך גבוה בעת ניסור בטון ביהלום. צורת המסור היא עיגול סימטרי משונן בכל ההיקף, ועל פני השיניים מקובעים היהלומים המיוחדים. או כבל שזור יהלומים לכל אורכו. יהלומים קטנים אלו  אשר באים במגע במהירות עצומה בעת סיבוב המסור בעצם מפוררים אותו ויוצרים חריץ שהולך וגדל עד לגמר החיתוך. שרות פעולת ניסור בטון ביהלום מועידים למקרים המאופינים בהימצאות של קיר בטון מזויין וחזק המכיל בתוכו ברזל עבה ושטח העבודה או גודל המכלול הוא הרבה יותר עבה וגדול. ציר המסור נע לאורך מסילה שהותקנה בהתאם למיקום הניסור. את המסור מפעיל מרחוק איש צוות מיומן, תוך שמירה על קו התנועה ובטיחות העובדים והמבנה.

ניסור בטון ביהלום

ניסור בטון ביהלום – משתמשים במסור יהלום עגול של שיניו ישנם יהלומים מיוחדים לחיתוך.

ניסור בטון ביהלום במסור עגול

 • מה זה ניסור בטון ביהלום במסור עגול ? – חיתוך אלמנטים של בטון קשיח עם מסורים עגולים משולבים ביהלומים הנעים לאורך מסילה.
 • היכן נמצאים היהלומים שמנסרים ? – על פני שיני המסור, בקצוות.
 • איזה יהלומים אלו? כמו בתכשיטים ? – לא , אלו יהלומים תעשייתיים מיוחדים. עמידים לחיכוך גבוה וחום רב.
 • מסור היהלום חותך גם ברזל ? – כן ביציקות בטון לרוב ישנם ברזלים לחיזוק שהמסור מנסר. גם צינורות ברזל.
 • המסור יכול לנסר כל עובי בטון ? – באופן מעשי הניסור עד לעובי של רדיוס המסור החודר את הבטון. מעבר לזה צירו לא חודר.
 • כיצד היהלומים מנסרים ? – כשהמסור מסתובב החיכוך המהיר של היהלומים בבטון מפורר את המשטח ויוצר חריץ שמעמיק.
ניסור בטון ביהלום עם מכונה

ניסור בטון ביהלום עם מכונה המונעת על גלגלים על ידי המפעיל.

 ניסור בטון ביהלום במכונה על גלגלים.

 • כיצד הוא מנסר ? – המפעיל מניע אותו על הגלגלים בכיוון הרצויי, ןמפעיל את המסור שמסתובב וחותך את הבטון.
 • לאיזה מטרות משתמשים במכונת ניסור בטון ביהלום ? – לרוב ניסור וחיתוך רצפות ומשטחים.
 • מה המאפיינים של מסור זה ? – גם הוא עגול משונן ומשולב יהלומים בקצוות. ומנסר גם ברזל. חודר עד לרדיוס המסור, עד צירו. כמו במסור העגול היהלומים מפוררים את הבטון ברצפה ליצירת חריץ. ההבדל שהוא נע על גבי גלגלים על ידי המפעיל.
ניסור בטון ביהלום עם כבל יהלום

ניסור בטון ביהלום עם כבל יהלום לבטון עבה ורחב במיוחד.

ניסור בטון ביהלום עם כבל יהלום

 • כיצד המסור פועל ? – כבל היהלום שזור לכל אורכו יהלומים קשיחים. הוא נע במהירות עצומה בנקודת המגע בבטון ומפורר אותו לגרגרים עד לחיתוך.
 • מה היעוד של ניסור בכבל יהלום ? – הניסור עם כבל יהלום מתאים למכלולי בטון עבים במיוחד וגדולים ממש, עד כמה מטרים. משמש גם לניסור מדוייק של שיש במחצבות.
 • מה המאפיינים של הפעילו ? – המיוחד הוא התנועה המעגלית של כבל היהלום על פני כל הגלגלות במהירות עצומה עד להשלמת הניסור.
 • אנקדוטה, יש ? – כן הטכנולוגיה הומצאה לשימוש בהתחלה במחצבות ענקיות להפרדת קוביות עצומות של שיש וגרניט בדיוק רב. אחרי כן כבר פרסו את השיש למשטחי שיש המשמשים גם כיום במטבחים וכדומה.

ישנם כמה כלים המתאימים לחיתוך ופריצת פתחים בבטון שהינם יחסית סטנדרטיים במידה ועוביו של הקיר או שטח החיתוך הינו קטן וקל יחסית מבחינה טכנית לניסור. בטון בשונה מחמרי בניה אחרים כמו עץ או אלומיניום הוא חומר מאוד חזק אשר אין למצוא אותו בטבע במצבו הנוכחי אלא מיוצר באמצעים כימיים וטכנולוגיים קיימים.
הבטון מורכב מצמנט בתוספת של מים חול ולעיתים חצץ או שבבי אבן כמו זיפזיפ ושאר תוספות. עירבוב ושילוב נכון ביחס של כל מרכיב קובע את חוזקו קשיותו ועמידותו. בטון מזויין נהוג לכנות את אותו התוצר בשילוב של ברזלים היצוקים בתוכו ותורמים מאוד לעמידותו. בעת בניית של עמודים או כל מרכיב אחר במבנה לאחר שלב הטפסנות ובניית תבנית היציקה שופכים את התערובת הסמיכה לאחר שעורבבה טוב טוב אל איזור היציקה ודוחסים אותה באופנים שונים בכדי למנוע היווצרות של בועות או כיסי אוויר ורווחים. לאחר ההתקשות ממתינים כשבוע ואז החומר הזה חזק מאוד. תכונות אלו של חוזק וזמינות חמרי הגלם ממחצבות וממפעלי בטון תרמה מאוד להתפתחות מקומות המגורים וענף הנדלן בכל רחבי העולם שהובילה כבר בראשית המאה הקודמת להקמת גורדי שחקים שללא הבטון ספק אם היו מגיעים לתוצאות אלו.

ניסור יהלום

משום כך כאשר קיים צורך להסיר חלק ממבנה הבנויי מבטון הדרך הטובה והמהירה יותר לביצוע זה באמצעות ניסור בטון עם מסור יהלום. היהלום והכוונה ליהלום תעשייתי לגופו של עיניין הניסור, הינו מינרל בעל קשיות וחוזק הכי גבוהים הידועים לאדם. אמנם כיום כבר מייצרים יהלומים לתעשייה בדחיסת פחמן בלחצים עצומים ומשום כך עלותו קטנה יותר. ישנם אמנם יהלומים מיוצרים ולא שנחצבו בעומקי האדמה שמיועדים גם לעיטור תכשיטים ואביזרי אופנה אחרים. בגלל תכונותיו שאין שני להם נעשה בהם שימוש בענפי תעשיה שונים לחיתוך וניסור ובכללם ניסור בטון. חוזקו יופיו נדירותו של היהלום ועלות החציבה והכרייה הם שאחראים למחיר הגבוה שלהם. וחבל שגם כיום ישנו ביקוש שהולך וגדל עם השנים בקרב בני האדם למחצב טבעי יחודי זה שנוצר במעמקי האדמה במשך כמה מליוני שנים. ניסור עם מסור יהלום הינו מדוייק וברמת גימור טובה מאוד, ונותן לך את הביטחון לקיצור משך העבודה ועם הרבה פחות לכלוך ושאריות של בטון וחלקים חדים ובולטים.

כחברה מובילה בתחום אנו מבצעים פרוייקטים שונים של ניסור כגון :
ניסור תקרת בטון,
ניסור פיר בטון,
ניסור בטון בגובה,
ניסור מרפסת בטון.

 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חייג 0508822648 דילוג לתוכן