ניסור שלד בטון

ניסור בטון - קידוח בטון מקצועי.

ניסור שלד בטון

ניסור שלד בטון

ניסור שלד

לרוב הניסור של שלד בטון מבוצע רק לאחר חשיפתו. כלומר הסרת קירות בלוקים ואריחי בניה אחרים וכל עצם  זר אחר אשר אינו קשור לשלד. בגלל הבטיחות והמורכבות  – תחילה מנסרים את קורות הבטון האופקיות ובהמשך את האנכיות. השלד בנויי מקורות בטון אופקיות ואנכיות בדרך כלל. לפני התחלת החיתוך חובה לתמוך את השלד בשרשראות  עם מנוף שמייצב את השלד למניעת קריסה. חשוב לקבל אישור מהנדס מבנים מומחה או ומפקח בניה בשטח לפני הניסור של השלד. בכל הפעילות היטמית הרגילה שלנו מזה עשרות שנים, עבורנו  ניסור בטון הינה משימה לביצוע מקצועי עם התמקדות בנושא בטיחות. אך מקרים כאלו  אינם פשוטים כי קיים צורך – מבחינת בטיחות – ליצור אבטחה ועיגון של כל החלקים אשר נמצאים במבנה. אם זה קורות אופקיות, עמודי תמיכה ושאר שלקים של השלד אשר אמורים להפרד אחד מהשני לאחר ניסור במסור הבטון. בדרך כלל את כל המרכיבים הללו אנו מאבטחים עם רצועות מיוחדות ושרשראות ברזל מאוד חזרות בעזרת מנוף גדול. מנוף אשר יכול ובאפשרותו להגיע אל מעל איזור החיתוך והניסור, וגם חזק דיו להחזיק את מכלולי הבטון שייתנתקו מהשלד.

מנהל הפרוייקט בשיתוף עם מהנדס ביניין במקום יחליטו על סדר החיתוך במסור הבטון. האם תחילה קורות או עמודים או כל שילוב של השניים. לעיתים קיימים אילוצים טכניים כאלו ואחרים  שמאלצים אותנו להשתמש גם בבמה מגביהה, אשר מאפשרת למפעיל המיכשור ההנדסי להיות קרוב מאוד אל איזור העבודה. כך הוא גם יכול לנסר בביטחה וגם רואה טוב יותר את התהליך. במה מגביה נהוגה ושכיחה מאוד באתרי בניה, והיא משמשת לרוב כאפשרות גישה קרובה- וגבוהה – אל מיקום מסויים שאי אפשר להגיע אליו באמצעים אחרים.

שיטת הבניה הישראלית מבוססת על בניה של שלד מבנה מבטון. הייתרונות לכך הם רבים, ראשית חוזק וגם גמישות הנובעת, לא תאמינו …מהברזל הייצוק בתוך כל העמודים והקורות. לעיתים הבלוקים שהם הקירות נבנים לפני כן ורק אחריהם יוצקים שלד שתוחם אותם. וישנם גם פעמים שקודם השלד ורק לאחריו מוסיפים קירות, מחיצות ושאר מכלולים של מבנה. חוזקו של הבטון ידוע לכל, ומשום כך גם מרחב מוגן המכונה ממד נבנה כולו כיציקת בטון כולל קירות ורצפה. לכן כאשר קיים צורך לשנות או לפרק כל חלק בטון באופן מבוקר וזהיר משתמשים בשיטה של הניסור וחיתוך הבטון תוך שימוש במסורים מיוחדים, ציוד הנדסי נוסף וכלי חביקה ועיגון.

ניסור שלד בטון בגובה

דוגמה נוספת של ניסור שלד בטון. הניסור מתבצע בגובה רב עם דגשים של בטיחות עובדים ואנשים ברחוב. המנסר נמצא בתוך כלוב מאובטח וסגור בעת החיתוך של הבטון. ההפעלה מתבצעת על ידי שלט רחוק המפעיל ומשנע את המסור לפי תכנית שנקבעה מראש.

חייג 0508822648