ניסור קיר מבנה

ניסור בטון - קידוח בטון מקצועי.

ניסור קיר מבנה

ניסור קיר מבנה
ניסור קיר מבנה

ניסור קיר חיצוני של מבנה ופתיחת צוהר אל החוץ

ניסור קיר מבנה

ניסור בקיר חיצוני של מבנה – בכדי להתקין חלון נוף פתוח כלפי מערב עבור תצפית לים. זו עוד דוגמה כיצד ניסור בטון משמש גם לשיפור אסטטי של מגורים ותוספת אלמנט לנוף הפתוח. החיתוך בקיר חיצוני של הבניין כולל פינוי פלטת הבטון עם מנוף.

ניסור קיר לנוף

בערי החוף ישנם לא מעט מבנים אשר נשתמרו ומהווי כיום כמקום מגורים מועדף על אוכלוסיה שנוח להם להתגורר סמוך לחוף הים. חלקם של מבנים אלו פונים עם מרפסת נוף לכיוון חוף הים במערב, אולם אחרים זכו לקבל קיר בטון חיצוני של הדירה אשר ממוקם לעבר הים. פתרון יצירתי של לא מעט בעלי דירות הוא ניסור קיר של המבנה, והתקנת חלון נוף או ויטרינה גדולה כלפי הנוף. ייתרון נוסף של חיתוך הקיר או חלקו הוא אור חיצוני טבעי שחודר פנימה אל הבית. בבית זה בבניין הבעלים סיפר שהוא מתכוון להתקין זכוכית מחוסמת וקבועה, ללא אפשרות תזוזה או פתיחה. החלק החיצוני של הזכוכית מצופה במסנן קרינה של שמש ומבחוץ נראה השתקפות כמו של מראה.

ניסור מבנה תכנון וביצוע

מהבחינה הטכנית חיתוך בטון בקיר הבניין מבחוץ דורש הכנה מוקדמת של התקנת פיגומים והעלאת ציוד הנדסי לגובה, יחד עם מסור הבטון וכלי בטיחות עיגון וקשירה. עובד על פיגום נאלץ לפעמים לנוע ולעבור ממקום אחד לשני בכדי לנסר את הקיר בטון החיצוני של הבניין. הקיבוע של המסור והחיתוך של הבטון מבוצע מצידו החיצוני של המבנה. כל תכנון שונה מקודמו, שהרי מבנים הם אינם דומים והדרישות לביצוע שונות. פרוייקט של הריסת מבנה יכול להתארך לכמה ימים ואף שבועות – תלוי בתנאי השטח והיקף הפעולות לביצוע. ישנם לא תמיד אפשר להצליח להכנס אל תוך הדירה עם המסור ושאר הציוד ולעבוד בתוכו. לכן במקרה זה פעלנו מחוץ לבניין בגובה בינוני יחסית. ניסרנו בהתחלה בצורה אנכית משני הצדדים, ורק אחרי זה ניסרנו את הקיר של המבנה כלפי האופק. זאת כמובן לאחר שחיברנו ועיגנו את קוביית הבטון שאמורה היית להיות מוסרת מהחלק החיצוני של הבניין. העיגון והאבטחה של הקובייה עם שרשראות עמידות לעומסים כבדים אל מנוף בינוני שהזמנו לאיזור הפעילות. ההפעלה של המיכשור מבוצעת ממרחק של כמה מטרים עם שלט ייעודי מיוחד מכמה סיבות : בטיחות, שליטה מוחלטת בביצוע, ואפשרות לצפייה קדימה לכיוון ההתקדמות של מסור הבטון. אמנם בזמן שהמסור חותך ומנסר את החלק במבנה, מתפזר מעט אבק כלפי חוץ. אבל אנו ממעיטים ככל האפשר את הלכלוך על ידי מים זורמים אשר יוצרים מגע עם האבק בידיוק בנקודה שבה הוא נוצר בעת הניסור. המים מן הסתם כאמור מיועדים ראשית לצנן ולקרר את מסור הבטון העשוי פלדה ומשונן עם יהולמים תעשייתיים.

חייג 0508822648