ניסור יהלום

ניסור יהלום

ניסור יהלום

ניסור יהלום : ניסור במסור יהלום מקצועי עם צוות מיומן ומנוסה. הניסור ביהלום שונה מניסור בטון עם משחזת זווית ושאר מסורים הקיימים. ישנם כמה סוגי מסור יהלומים לחיתוך וניסור הבטון. חברת ש.ר. ניסור בטון וקידוח לשירות בכל רחבי הארץ.

בכל רחבי העולם קיימים מבנים אשר מכילים חללים ומכלולים אשר נוצקו מבטון חזק ועמיד. בעת שינויי יעוד או שיפוץ קיים צורך לפנות את חלקם או את רוב החלקים הבנויים מבטון. במקום שיטת ההריסה והחציבה עם כלים רוטטים – ישנה פעולת ניסור יהלום אשר פשוטו כמשמעו ניסור בטון תוך שימוש ביהלום. לא ממש עם היהלום עצמו – אלא כלי עבודה ייעודי שהו מסור אשר בו ישנם יהלומים. אותם יהלומים מקובעים על פני השיניים של המסור העגול והם אשר יוצרים מגע – במהירות עצומה – עם הבטון. כך בעצם החיכוך של חומר גלם שנכרה מהטבע : יהלום גולמי, ושעבר התאמה משמש לניסור יהלום מדוייק ויעיל. בעת החיכוך של היהלום עם הבטון – ולעיתים עם ברזל שזור ביציקת הבטון – נוצר חום מאוד גבוה שמצריך קירור מאסיבי וקבוע של המסור והבטון שמנסרים. את הקירור מבצעים עם מים זורמים, בדרך כלל צינור מים שמתיז מקרוב מים זורמים בדיוק בנקודת החיכוך של היהלומים מהמסור על פני שטח הבטון. כמות המים לצינון נאמדת על פי ייצרני מסורים בערך 4 עד 10 ליטר מים לדקה אחת.

רעש ניסור יהלום : תוצר לוואי נוסף של ניסור יהלום הוא הרעש של החיכוך. אמנם הוא הרבה יותר שקט מרעש חציבה של פטישונים וכלי חציבה מאסיביים אחרים.  עדיין רעש המסור יכול להגיע עד כדי 120 dB (A) 1 . כלומר עד 120 דציבל ואף יותר. תלוי במסור, במהירות הניסור, בחלק הבטון המנוסר ובסביבה בה מבוצע הניסור : מקום פתוח או סגור וכדומה…

מסורי יהלום : ישנם כמה כלים לביצוע ניסור בטון ביהלום. השכיחים הינם מסור בטון עגול בקטרים של עד 1.6 מטר הנעים על גבי מסילה שמקובעת לאיזור הניסור.

ישנו מסור בטון ידני ונייד הפועל על סוללה נטענת ויש דומה שקיימת בו אופציה גם להיות מחובר ישירות לנקודת חשמל עם כבל ארוך מאוד.

ישנו כבל יהלום או שרשרת יהלום שהיא בעצם המסור עצמו. היא נעה במהירות עצומה על פני גלילים ומערכת גלגלים והחיכוך של היהלומים מנסר את הבטון.

 

 

חייג 0508822648 דילוג לתוכן