ניסור בטון עקב קרינה

ניסור בטון - קידוח בטון מקצועי.

ניסור בטון עקב קרינה

ניסור בטון עקב בדיקת קרינה

ניסור בטון בעקבות בדיקת קרינה

לפעמים בעת בניית בית מגורים גבוה, עקב כשלי תכנון נכונים או טעויות חישוב, וגם בגלל חוסר ידיעה – אנו מוזמנים לבצע ניסור בטון של חלקי מבנה. את הפרוייקט האחרון באיזור המרכז ביצענו לאחר שחלק מדיירי המבנה גילו שבתוך הביניין ישנו ארון חשמל מרכזי אחד גדול שאליו התנקזו יחד כל תשתיות החשמל של הביניין. לאור חששם מקרינה מסוכנת שמהווה הארון וכל יעודו – הם הזמינו חברה מקצועית של מהנדסים. החברה ביצעה בדיקת קרינה בחלל המבנה ובתהליך מדידת קרינה זו הם הגיעו למסקנה כי הקרינה הינה מעבר לתקן והרבה מעבר למותר – דבר שעלול לגרום לפגיעה ממשית בכל דיירי הביניין החדש. צריך להבין כי קרינה חשמלית הינה מאוד מסוכנת. קרינה מחשמל שמקוטלגת כקרינה אלקטרומגנטית שנובעת מהשדה המגנטי שנוצר בסביבת הספקי חשמל גבוהים.

לאחר שחברת הבנייה לקחו את התוצאות ברצינות הוחלט להסיט חלק ניכר מהסתעפויות החשמל מהארון למרחקים בטוחים יותר, בנוסף ננקטו גם אמצעי מיגון נגד קרינה כגון מיסוך וכיסויי בחמרי הגנה מיוחדים. כדי להסיט את הכבלים היה צורך לנסר את הבטון בצורה מדוייקת, ללא גרימת נזק לשאר המכלוים, הקירות והרצפה באיזור. תחילה ניסרנו את החלק התחתון שפתח צוהר כלפי מטה ובהמשך הוספנו עוד כמה קידוחים בקירות בחלל המבנה לניתוב הכבלים.

אחד הקשיים שנוצר בהמשך היה להוביל את קוביות הבטון החתוכות ואת שאר פסולת הבטון החוצה מהמבנה שכבר היה תחום כולו בקירות ורצפות. השלד היה כולו כבר גמור וייצוק ולכן את פסולת הבטון פיקרנו לחלקים קטנים יותר שאפשר להוביל במריצה ופינינו אותם החוצה למטמנה.

כניראה שללא פתרון זה של ניסור בטון היו נאלצים לחצוב ולשבור כמה חלקי קירות גדולים ורק אז לבנות אותם מחדש בהתאם להגנה שצריך לספק בעקבות כל מדידות הקרינה והבדיקות שהוזמנו על ידי הרוכשים של הדירות בביניין החדש.

בסיום נמדדה רמת קרינה נמוכה מהתקן ולא מסוכנת כלל.

חייג 0508822648