ניסור בטון עבה

ניסור בטון - קידוח בטון מקצועי.

ניסור בטון עבה

ניסור בטון עבה ורחב

ניסור בטון עבה ורחב

אנו מבצעים ניסור בטון עבה ממש, בדרך כלל ברצפה של מבנים ענקיים. בטון רחב משמש בבניית אולם גדול עם מינימום עמודי תמיכה – ומקסימום מפתח וחלל. במיוחד אם מייעדים אותה לעומסים של משקלים כבדים כמו חניונים או גשרי בטון. וואצאפ ניסור בטון גם רציפי נמל עשויים בעובי – או רוחב, גדול. אבל שם סוג המרכיבים מעט שונה ומותאם גם ללחות ורטיבות. בדרך כלל בונים את רצפות הבתים בקומה השניה ומעלה בעובי של 20 עד 25 סנטימטר. אפשר לראות זאת בבתי קרקע פרטיים שם הרצפה סטנדרטית. אפשר לאמר גם תקרת הבטון הינה בעובי זה. ישנם אמנם חלקים בשלד בטון אשר נוצקו בעובי גדול יותר עד לכדי 30 וגם 35 סנטימטר עובי/רוחב. בדרך כלל אלו נוצקו בעובי רחב שכזה בגלל דרישות טכניות. לפעמים אלו הנחיות הנדסה שנובעות מכמה סיבות שייקח הרבה זמן להסביר כאן. בכל מקרה כאשר ביצוע החיתוך של  תקרה-רצפה שכזו – לרוב זה יבוצע בשלבים.

תהליך ניסור בטון רחב

תחילה אנו קודחים עם מקדח חודר בקוטר גדול בפינות התקרה. קידוח הבטון ממש על קו הגבול של החלק. היות שהמשטח לחיתוך עבה מאוד – ואילו המסור הינו עגול הוא יפלוש מעט החוצה מהגבול. הוא פולש אם לא נגביל אותו על ידי הקידוח בפינות הגבול כמו בתמונה. הצוות מנסר באופן  כמעט זהה לכל פרוייקט של   ניסור בטון שכיח. רק השינוי כאן הוא גם ייתר הזהירות ומשך העבודה. היא  מן הסתם תתארך יותר מבחינת מהירות התנועה. בגלל עוביו או גובהו של רצפת הבטון הזו, השטח שמנסרים ושבא במגע עם המסור באופן ישיר – גדול יותר. החיכוך הגדול יותר יוצר חום גבוה הרבה יותר, למרות קירור המים. מתקדמים בצורה איטית יותר ובזהירות סנטימטר אחרי סנטימטר. וואצאפ ניסור בטון עד שהמסור העגול יגיע אל סוף המקטע הראשון. שימו לב כי ישנה חלוקה של כל משטח הבטון ( תקרה או רצפה כל אחרד יקרא לזה אחרת). רצפת הבטון מחולקת למקטעים קטנים יותר, כלומר קוביות מרובעות.

חיתוך בטון ועיגון הבטון בשרשראות

כל מקטע כזה זוכה לחיבור והידוק אוזן עגינה להנפה ושאנו מחברים עם שרשרת חזקה ומאסיבית. כך שכאשר המסור מגיע לקצה המקטע אינו נופל מטה. הוא  נשאר תלוי כייאות על השרשרת שמחוברת אל מנוף מצידה השני.

כאן גם בא לידי ביטויי המיקצועיות והניסיון של הצוות שמבצע את הפרוייקט. משום שהבטון רחב ועמוק יותר חשוב מאוד להדק ולחבר את מכשיר הניסור. חשיבות נוספת כשהעובד מעדן את מסילת המסור ושאר האלמנטים טוב מאוד. סטייה ולו הקלה ביותר עלולה לגרום לאסון כגון השתחררות המסור העגול. ייתכן גם שבירה ופיזור של רסיסי בטון או רסיסים מהמסור וכדומה. צוות מקצועי ומיומן כמו שלנו בחברת ש. ר. בעלי ניסיון רב עם חיתוך בטון וקידוח בטון מקצועי יידע לבצע את הניסור כייאות ללא בעיות או תקלות מיוחדות.

חייג 0508822648