ניסור בטון עבה

ניסור בטון עבה

ניסור בטון עבה ורחב

ניסור בטון עבה ורחב

בדרך כלל בונים את רצפות הבתים בקומה השניה ומעלה בעובי של 20 עד 25 סנטימטר. אפשר לראות זאת בבתי קרקע פרטיים שם הרצפה או אפשר לאמר תקרת הבטון הינה בעובי זה. ישנם אמנם תקרות בטון אשר נוצקו בעובי גדול יותר עד לכדי 30 וגם 35 סנטימטר עובי/רוחב. בדרך כלל אלו נוצקו בעובי רחב שכזה בגלל דרישות טכניות או הנחיות הנדסה שנובעות מכמה סיבות שייקח הרבה זמן להסביר כאן. בכל מקרה כאשר מעוניינים לבצע ניסור בטון עבה של תקרה-רצפה שכזו – לרוב זה יבוצע בשלבים.

תחילה יש לקדוח עם מקדח חודר בקוטר גדול בפינות התקרה, ממש על קו הגבול של החלק. היות שנמשטח לחיתוך עבה מאוד – ואילו המסור הינו עגול הוא יפלוש מעט החוצה מאיזור הגבול. יפלוש אם לא נגביל אותו על ידי הקידוח בפינות הגבול כמו בתמונה. הניסור יתבצע באופן  כמעט זהה לכל פרוייקט של ניסור בטון רק השינוי כאן הוא גם ייתר הזהירות ומשך הניסור שמן הסתם ייתארך יותר מבחינת מהירות התנועה. בגלל עוביו או גובהו של רצפת הבטון הזו, השטח לניסור שבא במגע עם המסור באופן ישיר – גדול יותר. החיכוך הגדול יותר יוצר חום גבוה הרבה יותר, למרות קירור המים. ההתקדמות תהיה איטית יותר ובזהירות סנטימטר אחרי סנטימטר. עד שהמסור העגול יגיע אל סוף המקטע הראשון. שימו לב כי ישנה חלוקה של כל משטח הבטון ( תקרה או רצפה כל אחרד יקרא לזה אחרת). משטח הבטון מחולק למקטעים קטנים יותר, כלומר קוביות מרובעות.

כל מקטע כזה זוכה לחיבור והידוק אוזן עגינה להנפה וחבירה עם שרשרת חזקה ומאסיבית. כך שכאר המסור מגיע לקצה המקטע אינו נופל מטה, אלא נשאר תלוי כייאות על השרשרת שמחוברת אל מנוף מצידה השני.

כאן גם בא לידי ביטויי המיקצועיות והניסיון של הצוות שמבצע את הפרוייקט. משום שהבטון רחב ועמוק יותר חשוב מאוד להדק ולחבר את מכשיר הניסור, מסילת הניסור ושאר האלמנטים טוב מאוד. סטייה ולו הקלה ביותר עלולה לגרום לאסון כגון השתחררות המסור העגול, שבירה ופיזור של רסיסי בטון או רסיסים מבמסור וכדומה. צוות מקצועי ומיומן כמו שלנו בחברת שץרץ ניסור בטון וקידוח מקצועי יידע לבצע את הניסור כייאות ללא בעיות או תקלות מיוחדות.

חייג 0508822648 דילוג לתוכן