ניסור בטון ללא אבק

ניסור בטון - קידוח בטון מקצועי.

ניסור בטון ללא אבק

ניסור בטון ללא אבק

ניסור בטון בלי אבק

בעת הפעלת מסור יהלום – נוצר אבק בגלל החיכוך בבטון. ניסור בטון ללא אבק אפשרי על ידי מים זורמים בנקודת החיתוך של הבטון שבאה במגע עם המסור. באופן זה האבק שאמור להתפזר לחלל האוויר והסביבה הופך למעין עיסה סמיכה של בטון ומים הנוזל על הקרקע. וואצאפ ניסור בטון המסור החשמלי המסתובב יוצר נקודת מגע עם הבטון החשוף. בו ברגע הוא מפורר לחלקיקים קטנטנים את היציקה שחלקם אמור להתפזר – וזהו בעצם אבק הבטון. חשוב להדגיש כי המים מלכתחילה מיועדים בכדי למנוע חימום ייתר של המסור בגלל החיתוך במהירות גבוהה. לכידת האבק על ידי המים הזורמים מצינור גינה סטנדרטי הוא תוצר לוואי חיובי ובעיקר הייתרון של ניסור בטון ביהלום על פני שבירה של היציקה.

אבק בטון

בעת החיתוך של הבטון או קדיחה בבטון נוצר אבק רק שיכול ליצור עננה באיזור העבודה, ואף ערמה לא קטנה של אבק על הרצפה ממש כמו קמח. אבקת הבטון הזו מכילה צמנט, חול, חצץ, מים, ואף שבבי ברזל מיזעריים.  אבק זה עלול לגרום לבעיות בריאותיות לא פשוטות מבחינת נשימה וזיהום לגוף כולל לבעלי חיים הנמצאים בסביבה. אנישם הרשיגים לאבק – יסבלו עוד יותר ואף יסכנו את בריאותם אם ינשמו אבק בטון. בסיום הניסור והקידוח אפשר לגרוף את הנוזל העיסתי עם מגב לדלי, לסנן את המים כמה שאפשר ולהטמין את האבקה הלחה במטמנטת האשפה. זו אותה מכולת אשפה המשמשת לריכוז ופינוי פסולת בניין או שיפוצים.

ניסור בטון עם שואב אבק עוצמתי

אמנם לא מרבים להשתמש בשואב אבק עוצמתי בפרוייקטים, כי גודלו הפיזי לא תמיד מאפשר וגם קשיים ואילוצים טכנים מונעים זאת. בעיקרון בעת ניסור בטון ביהלום מפעילים את המפוח השואב כאשר צינור יניקת האבקה קרוב לנקודת החיתוך. הוא שואב את רוב האבק אבל לא את כולו. זו שיטה פחות יעילה מאשר שימוש במים זורמים. גם ייקרה יותר ומסורבלת. לכן מעדיפים את צינור המים היעיל במקרים אלו.

בבית פרטי או במקום מעבר ושהות של אנשים ובכל פרוייקט אנו מונעים התפזרות של אבק עד כמה שאפשר. גם אם אנו משתמשים בכבל יהלום לניסור וחיתוך בטון עדיין צריך לצנן את נקודת החיכוך של היהלום עם הבטון. גם הכבל ישאר קריר יותר ובכך נמנע נזק ואף נשמור על איכותו לביצוע העבודה.

 

חייג 0508822648