ביצוע ניסור בטון בכבל

ניסור בטון - קידוח בטון מקצועי.

ביצוע ניסור בטון בכבל

ביצוע ניסור בטון בכבל יהלום

ניסור בטון בכבל מיוחד

ביצוע ניסור בטון בכבל יהלום

ביצוע ניסור בטון בכבל יהלום

הניסור בכבל יהלום נותן מענה לכל קירות או רצפות בטון בעוביים שמסור יהלום לא יכול לבצע וגם פתרון לפתחים קטנים בעובי גדול לדוגמא פתח 80/80 ס”מ בעובי בטון 70 ס”מ שלא ניתן לבצע במסור יהלום רגיל הכבל פתרון אידיאלי. עוד יתרון של הניסור בכבל יהלום הוא האפשרות לבצע פתח מרובע ללא חריגות ממסגרת הפתח שלא כמו ניסור בטון במסור דיסק חייב המנסר לחרוג בפינות הפתח מעבר לקוים כדי לקבל פינה ישרה ולבצע ניתוק של הבטון.הסיבה לכך היא שלכבל יהלום מספיק קדח 18 מ”מ בפינת הפתח כדי להעביר את הכבל לצד שני.אך מעבר ליתרונות לכבל יהלום יש גם חסרונות.

קושי בניסור בטון בכבל
דבר עיקרי אתה חייב ברצפות או קירות גישה משני הצדדים כדי להעביר את הכבל לצד שני כמו כן
קצב העבודה הוא איטי לעומת מסור דיסק וגם עלויות גבוהות יותר.זה גם הסיבה שקבלנים נמנעים מלהזמין ניסור בכבל יהלום כי העלות גבוה להם והם מחפשים אופציות זולות יותר.

ביצוע ניסור בכבל יהלום

בעניין הביצוע לדוגמא פתח 2/2 בקיר עובי 1 מ’.לאחר שהוחלט לכמה חלקים ינוסר הפתח יבוצעו
קידוחים כשלכל קו ניסור יהיו שני חורים כדי להעביר את הכבל מצד לצד ולהתקינו על המכונה שמותקנת על הקיר שעליה
יש גלגלים שעוזרים לכבל להסתובב בזמן הניסור. הכבל מסתובב ע”י מנוע חשמלי שמתחבר למכונה המותקנת על הקיר ומקבל פקודה מיחידת כוח.
השליטה במכונה ע”י שלט. בהפעלה המנוע מסתובב הכבל יהלוםו נמתח באופן אוטומטי וע”י סיבוב כפתור בשלט מתחיל המנוע לזוז לאחור ובכך מנסר מהקיר.עדיף לתת למנוע לזוז באופן אוטומטי בקצב שלו לפי חוזק הבטון וכמות הברזל בכדי למנוע מתיחת יתר שתגרום לכבל להיקרע.דרך אגב הכבל מתחבר עם מחברים שנלחצים ע”י מכשיר לחיצה מיוחד.כשהכבל יוצא לצד שני מסתיים פס הניסור.
מנסרים את כל קוי הניסור שסימנו ולאחר מכן מתכוננים להפלת גושי הבטון.בניסור כבל יהלום הרווח שנוצר בין גושי הבטון גדול לעומת מסור דיסק בגלל שהכבל עבה יותר וכשגושי הבטון מתיישבים אחד על השני נוצר רווח גדול למעלה שעוזר בהפלת גושי הבטון.
אני ממליץ להשתמש להפלת הגושים בכננת(תלוי בעובי הקיר), או במיני מחפר אם יש גישה.
שי רודרמן – ש.ר ניסור בטון וקידוח מקצועי

.

חייג 0508822648